Portal

internetowy serwis tematyczny

26
mar

Co możemy robić ciekawego w długi weekend?

Długie weekendy to fantastyczne rozwiązanie – przecież jeżeli sprytnie podejdziemy do tego tematu, bardzo prawdopodobne, iż będziemy mieli na przykład 5 dni wolnego. Oczywiście zbyt długie weekendy nie są zbyt dobre, nie mogą być także być za częste – w dalszym ciągu Polska jest krajem na dorobku, lecz z pewnością wolne każdemu pracownikowi się należy. Jednak nikt nie powiedział, że trzeba definitywnie siedzieć w weekend w swoim domu, ogródku czy na działce. To takie typowe… Dużo lepszym pomysłem może być wycieczka za granicę. Choćby wycieczka do Pragi, Paryża bądź Rzymu.

Co roku, zwłaszcza wycieczki last minute, są w czasie długiego weekendu sprzedawane praktycznie tak szybko jak świeże bułki. To bardzo dobrze, w końcu poznawanie odmiennych krajów, ludzi, jedzenia, etc. jest bardzo wciągające, lecz również rozwijające. Na zagraniczną wycieczkę możemy udać się samemu, ewentualnie z bliskimi, ale także z biurami podróży. Na pewno ta druga opcja jest tańsza. Przecież jeżeli chcemy spędzić weekend w Lizbonie – np., sam transport to spory koszt. Choć nie jest to regułą. Można powiedzieć, iż oba rozwiązania mają wiele atutów.

Dla takich osób, które wolałyby jechać autem, a na dodatek nie mają zbyt wiele czasu i pieniędzy, można polecić zwiedzanie naszego kraju. Przecież chociażby Sandomierz to miejsce, w którym możemy miło spędzić weekend. Ciekawe są również zamki, które pokazują burzliwą historię Polski. Dla tych osób, które nie przepadają za tłumami, definitywnie można odradzić Zakopane. Zakopane to szalenie popularny kurort turystyczny, lecz gdy są długie weekendy, stolica polskich Tatr jest niemal oblężona przez podróżnych – w szczególności warszawiaków.
źródło: http://creativehubgroup.pl, http://psiatv.pl, http://aofn.pl, www.firmaprzewozowagdansk.pl

Pozostałe wpisy z tej kategorii:

Comments are closed.